Tag: komision hetimor

Shembja e Teatrit/Ralf Gjoni kërkon nisjen e një Komisioni Hetimor, si...

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar për të hetuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Gjoni tha...

Shkarkimi i presidentit Meta, Komisioni Hetimor zgjat punimet

Komisioni Hetimor i ngritur për shkarkimin e presidentit Ilir Meta zgjat punimet. Mësohet se Komisioni Hetimor nuk do ta japë vendimin me datë 8 tetor...

PD do të kërkojë komision hetimor për Meçollarin: Një hajdut që...

PD ka paralajmëruar sot, një tjetër kërkesë për një tjetër Komision Hetimor, parlamentar. Këtë herë objekt i komisionit do të jetë hetimi i të kaluarës...

“Tahiri” sot në Kuvend, provë e fortë për mazhorancën

Kuvendi do të mblidhet sërish në seancën parlamentare sot, ku pritet të ketë diskutime të nxehta në lidhje me çështjen “Tahiri”. Prej dy javësh Partia...

Kërkesa e PD-së për hetimin parlamentar të Saimir Tahirit, mblidhet Konferenca...

Është mbledhur ditën e sotme konferenca e kryetarëve për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Demokratike. Kërkesa e PD-së, konsiston në ngritjen e një komisioni...

Saimir Tahiri dhe Nezar Seitaj tjetër verifikim, ja prej kujt

Një komision hetimor do të ngrihet nga Kuvendi i Shqipërisë lidhur me Saimir Tahirin, ish-ministrin e Brendshëm, i cili akuzohet për lidhje me grupin...