Humb betejën me sëmundjen e rëndë,ndërron jetë gazetarja

Ndaje

Pas një beteje të gjatë me kancerin, moderatorja e njohur italiane Nadia Toffa është ndarë nga jeta në moshën 40-vjeçare mëngjesin e së martës.

Ajo u kthye në një simbol të luftës kundër kësaj sëmundjeje të rëndë.

40-vjeçarja u diagnostifikua me kancer në vitin 2017 dhe madje shkroi edhe një libër për luftën kundër kësaj sëmundjeje të tmerrshme.

Në libër shkroi se ajo u përpoq ta shihte kancerin si “një dhuratë, një mundësi” gjë që çoi në momente të rënda nga ndjekësit në internet.

Lajmin për ndarjen e saj nga jeta e ka dhënë vetë stafi i ‘Le Iene’, të cilët shprehen se tashmë asgjë nuk do të jetë si më parë për ta.

40-vjeçarja do të mbahet mend si një grua që luftoi me dinjitet me këtë sëmundje dhe qëndroi e fortë deri në fund.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje