Arrestohet shqiptari 37-vjeçar i dënuar me 9 vite burg

Ndaje

Policia e Portoferraio, në Itali ka arrestuar një shqiptar 37-vjeçar në ishullin Ebla, ndaj të cilit kishte një urdhër ndalimi të lëshuar nga gjykata e Luccas për trajtimin e drogës.

Shqiptari ishte zhvendosur në ishull një vit më parë dhe kishte ndryshuar identitetin dhe duke përfituar gjeneralitete të reja.

Gjatë hetimeve të ushtruar nga policia, nëpërmjet verifikimit të gjurmëve të gishtërinjve, u zbulua identiteti i vërtetë i 37-vjeçarit, kundër të cilit ishte në pritje të një urdhri arrestimi, pasi duhej të vuante 9 vjet burg për trajtimin e drogës.

Masa e sigurisë ishte lëshuar ndaj tij në vitin 2013, por i arratisuri ishte zhdukur deri para disa ditësh, kur ai u kap në ishullin Elba.

Pas konstatimit të identitetit të shqiptarit, i cili kishte qëndruar i fshehur pas shumë pseudonimeve gjatë qëndrimit në Itali, ushtria kapi dokumentin e identitetit dhe e arrestoi. Shqiptari u dërgua në burgun e Porto Azzurro në dispozicion të autoritetit gjyqësor.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje