Deputeti ka informacione të reja, kush i drejton tenderat e burgjeve: Agim Ismaili bashkë me të nipin…

Ndaje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar serish permes nje postimi ne rrjetet sociale, teksa kete here denoncon një tjetër aferë korruptive.

Lefter Maliqi ka deklaruar së fundmi se tenderët e burgjeve bëhen nga Ministria e Brendshme dhe drejtohen nga nipi i drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismalit që quhet Dritan Palnikaj.

Deri tani janë bërë 7 tendera.  Dy tendera të mëdha duan ti bëjnë sekret me DSIK me prokurim të hapur me përzgjedhje firmash. Këto dy janë tenderi 700 milion per rikonstruksionin e Drejtorisë së Përgjithshme të burgjeve dhe tenderi 4 miliard për blerje armatimi, kurse tenderët e miliarda lekeve për ushqimet etj në burgje specifikimet do i bëjnë këtë vit kurse tenderët do i bëjnë ne fillim të vitit tjetër.”, shprehet Maliqi.

POSTIMI I MALIQIT

Qeveri e korruptuar,do rrezuar një orë e më parë.Emerime klanesh mafioze ,korruptive e nepotike.Tenderat e burgjeve behen nga Ministria e Brendshme dhe drejtohen nga nipi i drejtorit te pergjithshem te Burgjeve qe quhet Dritan Palnikaj sekretar i pergjithshem,pra nipi i bene tenderat dhe daja i firmos i merr ne dorezim,deri tani jane bere 7 tendera,kurse dy tendera te medha duan ti bejne sekret me DSIK me prokurim te hapur me perzgjedhje firmash,keto dy jane Tenderi 700 milion per rikonstruksionin e Drejtorise se Pergjithshme te burgjeve dhe tenderi 4 miliard per blerje armatimi,kurse tenderat e miliarda lekeve per ushqimet etj ne burgje specifikimet do i bejne kete vit kurse tenderat do i bejne ne fillim te vitit tjeter.Deri tani kane bere keto tendera Daje – nip 1)Blerje pajisje logjistike diku te 90 milion
Blerje pajisje mjeksore diku te 70 milion
Rikonstruksion burgu vaqarr diku te 40 milion
Rikonstruksion burgu lezh diku te 50 milion

Rikonstruksion ujrave te zeza ,burgu korce diku te 20 milion
Ndertim puse uji diku te 20 milion. Sqarim.Rikonstruksion i Drejtorise se pergjithshme te burgjeve 700 milion sekretari i pergj i ministrise rendit kerkon te behet sekret, ajo ska arsye se ato godina sjan objekt sekret, por kjo behet se si procedur fton vetem 3 firma nese e ben sekret dmth pazar i hapur.Dritan Palnikaj sek i pergjithshem i Ministrise Rendit quhet nipi i drejtorit te pergj Agim Ismaili.Pra te dashur miq ky drejtor jo vetem shantazhon,fyen,kercenon vartesit me te kaluar te erret i liruar dhe shkarkuar dy here me pare per shkelje sh te renda dhe sdihet arsimimi i tij si e ka bere te larten ne universitet privat pasi deri ne 2001 ka qene shifrant i thjesht me te mesme,ky i paafte ka liruar ,shkarkuar ,pezulluar,komanduar me dhjetra punonjes duke shkaterruar rend sistemin penitenciar te burgjeve duke marre dhe kopetencat e ministres dhe duke thyer hapur rregulloren e brendshme te burgjeve se jo vetem ka nipin sekretar te pergjithshem dhe i bejne tenderat bashke por klani dhe emerimi i tij eshte shume i dyshimt sa qe as ministrja se komandon dot as KM se heq dot por do ta beje publike shpejt.Qeveri e korruptuar.Pergjimet e Bild kanë shume te drejt qe mafia e bandat ndikojne ne emerime dhe vendosje deputetesh,kryebashkiakesh dhe drejtoresh te korruptuar te paafte dhe te lidhur me klanet mafioze.Koha per revolucion demokratik popullor,vendi ne krize te thelle politike,ekonomike dhe institucionale.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje