Tag: burgje

DETAJE/Si u prekën me koronavirus 21 të burgosur tek 313-ta dhe...

Nje lajm qe terhoqi vemendjen ne kohe pandemie ishte dhe infektimi i disa te burgosureve ne burgjet e Tiranes, historia e se ciles me...

Vijojnë testimet për të burgosurit, zbulohet sa raste janë ende aktive

Nga 18 të burgosur dhe të paraburgosur që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në burgje, 15 prej tyre kanë rezultuar negativ në testin e...

Vatër e re COVID-i në burgje, ministria konfirmon infektimin te paraburgimi...

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar vatrën e re të koronavirusit në burgje, duke deklaruar se dy të paraburgosur në Burgun 302 në Tiranë janë...

Zbulohet një tjetër vatër koronavirusi në burgjet shqiptare

Burgjet janë kthyer në një vatër serioze të koronavirusit në vend. Pas konfirmimit të 13 personave të infektuar me Covid-19 në burgun ‘313’ në Tiranë,...

FOTO/I riu shqiptar gjendet i vdekur në burgun francez, familja kërkon...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgjet e Francës, ku një i ri shqiptar ka gjetur mesnatën e 1 shkurtit. Viktima është Mentor...

EMRI/I vihet flaka makinës së shefit të policisë në paraburgimin e...

Gjatë mbrëmjes së djeshme, shefit të policisë në paraburgimin e Bradasheshit, Krenar Kasi, i është djegur automjeti. Burimet nga policia informojnë se makina tip 'Benz...

Pas kontributit për drejtësinë, SHBA 920 mijë $ për burgjet ku...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë treguar se mbështesin reformën e burgjeve në Shqipëri. Në një njoftim të ambasadës amerikane thuhet se SHBA kanë investuar...

Emërohen 24 shefat e rinj të Policisë së Burgjeve, ndër ta...

Performanca e dobët në punë, kontaktet me të burgosuit, futja e sendeve të paligjshme në ambientet e punës u ka kushtuar largimin nga detyra...

FOTO/ “Blindohen” burgjet në Shqipëri, qindra kamera sigurie

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka publikuar pamjet e monitorimit të burgjeve shqiptare nga kamerat. Ambientet e brendshme dhe të jashtme të burgjeve në Shqipëri...

LAJM I FUNDIT/ Arratisen 2 shqiptare të dënuar përjetë nga burgjet...

Dy shqiptarë janë arratisur nga një burg i sigurisë së lartë në Kassandra Halkidiki. Sipas mediave greke që nuk bëjnë të ditur identitetet e...