Tag: lefter maliqi

Sekuestrimi i pasurive të Ndroqit/Maliqi thumbon Ramën: Të prisje të kalonin...

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka reaguar pas sekuestrimit të 26 pasurive të Ylli Ndroqi pas hetimet nga SPAK, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama. Ai...

“Shikoni realitetin si është”, Lefter Maliqi thirrje ndërkombëtarëve: Distancohuni nga Rama

Me i forte eshte qendrimi i deputetit, Lefter Maliqi, i cili thuajse çdo herë ka mbeshtetur me shume opoziten e vertete, se ate qe...

Interpelanca ndez debate, ministrja replika me deputetin e opozitës: Mos më...

Diten e sotme, po mbahet dhe seanca plenarem e cila ka patur nje axhende te gjendur, ku jane zhvilluar dhe tre interpelanca. Gjatë seancës së...

“Më vjen keq për Bushatin që ngre zërin, të ruhet” Maliqi...

Lefter Maliqi ka dhënë një këshillë për kolegun e tij deputet Ditmir Bushati që të bëjë kujdes me qëndrimet e tij kundër kryeministrit. Deputeti në...

Maliqi vë në shënjestër Ramën: Kjo është java e tij e...

Deputeti Lefter Maliqi nuk i ka kursyer sulmet e tij dhe këtë fillim jave për kryeministrin Edi Rama, për të cilin thotë se e...

“Turp kush do bëjë reformën në drejtësi”, reagon deputeti: Piktori dështak...

Deputeti Lefter Maliqi ka zgjedhur rastin e fundit ku u përfshi kryeministri  Edi Rama, per te shprehur skepticizmin e tij se qeveria aktuale do...

“Show e krijuar nga mazhoranca”, Maliqi për Metën: Veproi si burrë...

Pak minuta para se Meta te ndodhet para Komisionit Hetimor për zhdekretimin e 30 qershorit, deputeti Lefter Maliqi në një deklaratë për mediat tha...

Deputeti ka informacione të reja, kush i drejton tenderat e burgjeve:...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar serish permes nje postimi ne rrjetet sociale, teksa kete here denoncon një tjetër aferë korruptive. Lefter Maliqi ka deklaruar së...

Maliqi zbërthen ngjarjet e fundit: Që nga shkarkimi i drejtorit të...

Enton Duro, vetëm tre muaj pasi kishte marrë detyrën, u shkarkua nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të  Tatimeve. Lidhur me kete shkarkim, deputeti Lefter...

Maliqi përgënjeshtron policinë: Të jeni të sigurt! Ajo goditje ishte paralajmërim...

Deputeti Lefter Maliqi e ka përgënjeshtruar deklaratën e policisë lidhur me sulmin me gurë që iu bë makinës së analistit Fatos Lubonja. Maliqi ka përgënjeshtruar...