Shkarkimi i Metës, miratohet komisioni me 101 vota

Ndaje

Komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta do të drejtohet nga socialisti Ulsi Manja dhe do të ketë si zëvendëskryetar deputetin e Grupit Demokrat, Alban Zeneli.
Në këtë komision do të jetë anëtarë deputetët e PS-së, Vasilika Hysi, Klotilda Bushka, Bashkim Fino dhe Alket Hyseni.

Ndërkohë që opozita e re do të ketë si anëtarë, Adriatik Alimadhin, Halit Valteri dhe Krenar Rryçin.
Përbërja e komisionit u miratua me 101 vota pro.

Përbërja e Komisionit Hetimor
Ulsi Manja, Kryetar– PS
Alban Zeneli, zv.kryetar- opozita e re
Vasilika Hysi, anëtare – PS
Klotilda Bushka, anëtare– PS
Bashkim Fino, anëtar– PS
Alket Hyseni, anëtar– PS
Adriatik Alimadhi, anëtar- opozita e re
Halit Valteri, anëtar- opozita e re
Krenar Rryçi, anëtar- opozita e re
Anëtarë zëvendësues
Adnor Shameti – PS
Spartak Braho – PS
Arlind Çacani – opozita e re
Zef Shtjefni opozita e re

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje