Tag: shkarkimi

Mazhoranca pranon dy dekretet e Metës, rrëzon ligjin për betimin e...

Komisioni i Ligjeve ka pranuar dekretet e presidentit Ilir Meta duke rrëzuar nismën e ndërmarrë nga socialistët për betimet e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese...

Mbyllet pas një viti Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, ja...

Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit ka mbyllur pas pothuajse një viti punimet. Në fundin e një procesi hetimor që u ngrit në...

Socialistët përplasen për shkarkimin e Metës, Fino kritikon kolegët: T’i kërkojmë...

Është mbledhur edhe sot Komisioni Hetimor për Presidentin e Republikës ku pas diskutimeve të deputetëve pritet miratimi i raportit përfundimtar që do t’i kalojë...

Mediat greke tregojnë arsyen e shkarkimi të Ambasadores shqiptare

Një nga mediat greke më të njohura në Greqi, ProtoThema ia faturon shkarkimin nga posti si ambasadore të Shqipërisë, Ardiana Hobdarit pikërisht vjedhjes së 100 pasaportave...

Letër LDK-së, Vjosa Osmani kërkon të zbardhet vendimi ku e shkarkuan

Ish-nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, i është drejtuar me një letër kryesisë së LDK-së me të cilën kërkon të njihet me...

Zbulohet shkresa dhe arsyet për shkarkimin e Rudina Hajdarit nga bashkëdrejtimi...

Kerkohet shkarkimi i Rudina Hajdarit si si bashkëkryetare e Komisionit për reformën zgjedhore dhe zëvendësimin e saj me Myslym Murrizin. Ne shkresen e publikuar nga...

Reagon ashpër deputetja: Quhem Rudina Azem Hajdari, amaneti i tij do...

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar fort pas shkarkimit qe deputetet ne rremuje i bene sot nga parlamenti. “Të vijnë këtu njerëz që përfaqësojnë qytetarin dhe...

“Nuk na i latë 100 ditë”, Kurti del para Kuvendit: Asnjë...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkuar personalisht në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës,...

“Dyshoj se është bërë proçes i drejtë”, Ish-ministri: Shkarkimi i Arben...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Arben Dollapaj, i cili mbante dhe detyrën e anëtarit të Këshillit të Lartë të...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit në Tiranë, probleme me apartamentet...

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit shkarkon nga detyra gjyqtarin Andi Civici. Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Andi Civici u ballafaqua të hënën me probleme në...