Edi Rama, një postim i cuditshëm për protestën që bëhet nesër

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka postuar një mesazh sot në lidhje me protestën e opozitës që mbahet të hënën para zyrës së tij.


Me sa duke tai është I drikësuar se mund të ketë dhunë. Për këtë ka zgjedhur një citim nga Martin Luther King në lidhje me natyrën e protestave ku shpjegon se pse protestat paqësore kanë shans ta rrëzojnë Ramën.

Porosia e Ramës për nesër:

Përtej aspektit moral, limiti i protestave të dhunshme qëndron në faktin se ato s’të çojnë në fitore dhe këtë e dinë edhe ata që i bëjnë. Pra protesta e dhunshme s’është revolucionare po reaksionare, sepse ndjell humbjen.

Martin Luther King

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje