Protesta kombëtare të hënën, Basha hedh hapin tjetër

Ndaje

Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur sot me urgjencë mbledhjen e strukturave shumë të rëndësishme të PD-së.

Pas njoftimit të vazhdimit të aksionit opozitar, Basha ka nisur përgatitjet dhe sot paradite do të mbledhë strukturat më të larta të partisë, me synim organizmin e aksionit opozitar.

Në orën 10:00, Basha do të zhvillojë një takim të përbashkët me Kryesinë dhe grupin e ish-deputetëve. Ndërsa më pas në orën 11:45, Basha do të zhvillojë një mbledhje urgjente me Këshillin Kombëtar të PDSH.

Ditën e djeshme, Partia Demokratike ftoi sot qytetarët që t’i bashkohen protestës së radhës së opozitës kundër qeverisë Rama, të hënën në orën 20:00.

Ne nje prononcim, kryetari i opozitës u shpreh se do te jene të vendosur, pa asnjë hap pas betejën për çmontimin e diktaturës, për demokracinë, për Kushtetutën, për lirinë, fëmijët, familjet tuaja dhe të ardhmen e Shqipërisë Europiane.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje