EMRI/Mbytet në një lum të Italisë 17-vjeçari shqiptar

0Shares
0

Një 17 vjeçar shqiptar  është gjetur i mbytur në lumin Chiusella në provincën e Torinos.

Mediat italiane kanë publikuar dhe identitetin e tij. Viktima është Gesjan Muça, banues në komunën Settimo Torinese, djali i një familje emigrantësh shqiptarë në Itali.

Muça së bashku me disa miq shqiptarë po kalonte një ditë pushimi në një zonë pranë lumit e cila prej një viti është e mbyllur për publikun.

Sipas hetimeve të para të ngjarjes, 17 vjeçari shqiptar gjatë zhytjes ka mbetur i bllokuar mes shkëmbinjve të lumit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje