DETAJE/Përfshihen në konflikt dy vëllezërit në Elbasan, një prej tyre vritet

0Shares
0

Një ngjarje kriminale tronditi Elbasanin, duke rikthyer vemendjen sërish tek qytet.Dy vëllezër janë përfshirë në një konflikt në rrethana ende të paqarta, ku njëri prej tyre ka mbeturi i vrarë, ndërsa tjetri është plagosur.

“Rreth orës 00:45 të 1 korrikut, në fshatin Murras , të Elbasanit qarta janë plagosur shtetasit K.B., dhe A.B., ku shtetasi K.B., 22 vjeç, ka ndërruar jetë në spital, ndërsa vëllai i tij shtetasi A.B., rreth 29 vjeç, ndodhet jashtë rrezikut për jetën”-sqaron policia.

Mësohet se viktimë e atentatit ka mbetur shtetasi i identifikuar si Klevi Baho 24-vjeç. I plagosur ka mbetur vëllai i viktimës i identifikuar si Sandër Baho 30-vjeç, i cili dyshohet të ishte edhe shënjestra e atentatit.

Të dy vëllezërit po udhëtonin së bashku me një makinë tip “Audi” në aksin rrugor Peqin-Elbasan, ndërsa disa persona të panjohur kanë qëlluar me armë zjarri ndaj dy vëllezërve duke i marrë jetën të riut. Viktima kishte pak ditë që kishte lënë burgun në Itali. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Broshkë.

Ështe ngritur një grup i posacëm hetimor dhe po punohet  për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen  e autorëve.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje