Jahti me turistë austriakë jep alarmin në Durrës: Po mbytemi

Ndaje

Një jaht me turistë austriake jep alarmin sos për mbytje te milje larg nga Kallmi.

Alarmi u dha në kapitenerinë e Durrësit. Kërkohet ndërhyrja e rojës bregdetare, raporton gazetarja e News 24, Klodiana Lala.

Sipas informacioneve më të fundit, jahtit i është fikur motori si pasojë e kohës së keqe.

Forca e detit është 6 ballë.

Sapo kanë marrë alarmin SOS për ndihmë, Kapiteneria e Portit kanë dërguar mjetin Rimorkiator për të shpëtuar personat që ndodhen brenda në jaht.

Mësohet se brenda jahtit ndodhen 3 shtetas nga Austria.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje