Tag: Jaht

LAJM I FUNDIT/ Gjendet një jaht luksoz i braktisur në bregdetin...

Shëngjin / Lezhë Më datë 06 shtator, rreth orës 21:00 , rreth 12 milje larg bregdetit të Shëngjinit në detin Adriatik, është konstatuar një mjet...

FOTO/Ankorohet në portin e Vlorës Jahti luksoz

Ditën e sotme në kalatën lindore të portit të Vlorës është ankoruar jahti luksoz “Cloudbreak”. Jahti mban flamurin anglez dhe është rreth 75 metra i...

Sarandë/ Lëvizte me jaht të vjedhur , arrestohet kapiteni

Një mjet lundrues turistik është bllokuar nga Policia Kufitare e Sarandës  dhe ka vënë në pranga kapitenin e tij. Policia bën me dije se mjeti...

FOTO/Kujtim Gjuzi tregon pamjet me jaht: Lundrim pune në brigjet e...

I kanë mjaftuar disa udhètime në jaht për të dalë në konkluzionin se ligjet në udhëtimin me mjetet e detit zbatohen. Kujtim Gjuzi i ka...

Jahti me turistë austriakë jep alarmin në Durrës: Po mbytemi

Një jaht me turistë austriake jep alarmin sos për mbytje te milje larg nga Kallmi. Alarmi u dha në kapitenerinë e Durrësit. Kërkohet ndërhyrja e...

Gazetari i nxjerr fotot, ja pushimet luksoze të kryeministrit grek Aleksis...

Disa foto po qarkullojnë në mediat greke, ku flitet për pushimet lukzose të kryeministrit grek Alexis Tsipras. Sipas mediave greke, fotot pretendohet se janë të...

Miliarderi rus i dashuruar me Shqipërinë, jahti i tij sërish në...

Mbërrin në Sarandë për herë të dytë gjatë këtij sezoni turistik, jahti 'Sailing Yacht A’. Ky mjet lundrues është në pronësi të miliarderit rus Andrey...

Mali i Zi konfirmon udhëtimin me jaht në Itali të ish-ministrit...

Autoritetet malazeze kanë sjellë në Shqipëri përgjigjen për informacionet e kërkuara nga prokurorët e Krime të Rënda në lidhje me lëvizjet e ish-ministrit Saimir...

Çështja e Tahirit, Mali i Zi konfirmon udhëtimin me jaht drejt...

Prokuroria ka marrë një përgjigje nga autoritetet malazeze pas letërporosisë së dërguar për çështjen e Tahirit. Ato i kanë konfirmuar prokurorisë shqiptare udhëtimin me jaht...

FOTO+VIDEO/’Shfaqja’ e jahteve të shtrenjta vazhdon, babai i sheikut zbarkon në...

Pas jahtit më të shtrenjtë e të madh në botë e pronarit rus Andrey Melnichenko, Sarandën 'e pushton' një tjetër jaht luksoz dhe i shtrenjtë. Në...