Tronditet bota e sportit, futbollisti vdes sapo pi ujë

Ndaje

Bota e sportit ka marrë një lajm të keq mbrëmjen e sotme. Një 27 vjeçar peruan, i identifikuar si Ludwin Florez Nole ka gjetur vdekjen pas një ataku kardiak.

Teksa mbylli ndeshjen me skuadrën e tij, Nole nxitoi drejt shtëpisë së tij pasi nuk ndihej mirë. Me të mbërritur në shtëpi, 27 vjeçari piu një gotë ujë të ftohtë, duke gjetur menjëherë vdekjen.

“Ai erdhi në shtëpi dhe piu një gotë me ujë të ftohtë”-tha gruaja e tij.

Pas këtij episodi, ajo e dërgon në klinikën më të afër, por ai vdiq gjatë rrugës.

Sipas mjekut, ai ka pësuar një sulm në zemër, pasi ai kishte pirë shumë ujë të ftohtë, ndërsa trupi i tij ishte ende i nxehtë

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje