Basha: E turpshme, në universitete vendosin Shullazi dhe miqtë e tij

Ndaje

Kryetari i PD Lulzim Basha gjatë një bashkëbisedimi me pedagogë dhe përfaqësues të arsimit të lartë tha se duhet t’i jepet fund shullallizimit të universitetit. Basha shtoi se duhet që universiteti të bëhet europian në çdo kuptim.

“Jemi në periudhën që mund ta konsiderojmë se jemi në ‘shullallizimin e universitetit’. Shullazi dhe miqtë e tij janë ata që vendosin në aulat e universitetit, të dijes në universitete dhe kjo është e turpshme.

Duhet të marrin fund metodat sovjetike dhe t’i hapet rruga europianizimit të universiteteve. Rama dhe të tijtë, në mënyrë të turpshme po bëjnë tentativa për të vënë studentët kundër pedagogëve. Do marrë fund ky realitet i ashpër dhe do e ardhmja do të jetë europiane”, deklaroi Basha.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje