Patozi do hyje ne zgjedhje, nuk kerkon as shtyrjen: Po hyjme ne menyre simbolike

Ndaje

Astrit Patozi deklaroi sot se partia e tij do te marre pjese ne zgjedhje dhe se bojkoti i zgjedhjeve nga PD eshte i gabuar.

Por ai nuk tha nese shtyrja e zgjedhjeve eshte nje opsion per te pasur zgjedhje te drejta dhe te lira. Po hyjme ne menyre simbolike, tha ai.

Ne vijim te bisedes ne Opinion, Patozi foli edhe per rolin e Rudina Hajdarit ne krijimin e partise. Rudina Hajdari nuk do të jetë pjesë e partisë së re, tha ai. Astrit Patozi tha se kishte biseduar me deputeten për krijimin e partisë së re.

“Me zonjën Hajdari kam folur për çështje të tjera dhe për këtë, kam respekt maksimal. Është një lloj talenti. Talent politik do të thotë njeri që merr qëndrime dhe vendime të duhura. Për mua është e tillë. Ne kemi diskutuar për këtë projekt, ajo ishte shumë e prirur dhe e ka thënë në parlament që opozita ta marrë pjesë në zgjedhje. Me PD ajo s’ka lidhje”.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje