Pas mbylljes së protestës, policia arreston banorin e Astirit

Pas përfundimit të opozitës, mësohet se  policia ka shoqëruar në Komisariat Dorian Protoduarin, njëri nga banorët e Unazës së re i cili që prej nisjes së saj ka qenë shumë aktiv në protestë.

Mësohet se forcat e pilicisë i kanë shkuar në shtëpi Protoduarit nga ku kanë bërë edhe shoqërimin e tij në Komisariat.

Kjo nuk eshte hera e parë që Protoduari vihet në pranga, pasi me heret ai qendroi per disa dite në burg në fillimet e protestave të banorëve.

Kujtojmë që policia prej dy ditësh ka tentuar të pengojë zhvillimin e protestës së banorëve, ndërsa ditën e sotme nuk lejuan as kalimin e tyre para Parlamentit, ku u përplasën me një kordon të gjatë policor. (kliko per me shumë)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje