DENONCIMI/ Drejtori i Hipotekës nuk i paguan 2 vite sigurime se nuk është me PS

Ndaje

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në profilin e tij në facebook, denoncimin e ardhur nga një qytetar i cili pretendon se Zyra e Hipotekës në Tiranë se nuk i ka derdhur sigurimet gjatë dy viteve të fundit, për shkak të përkatësisë politike.

POSTIMI I BERISHS:

“Narkoshteti paguan sigurimet shëndetesore sipas përkatësisë partiake!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor përshëndetje. Dua të denoncoj një shkelje pranë ZRPP Tiranë….Jam punonjës pranë Hipotekës prej 2 vitesh. Jam anëtar i Lsi por kur shkova te instituti i Sigurimeve Shëndetësore rezultoi që vetëm 1 muaj sigurime na janë derdhur. Këtë katrahurë e kanë bërë Blerina Doracaj, Eljon Semanaj, si dhe kryeregjistrusi aktual Valdrin Pjetri…Punonjësve të Rilindjes ja u kanë paguar kurse Lsi dhe Pd vetem një muaj në 2 vjet punë….anonim dhe faleminderit”-shkruan Berisha.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje