VIDEO/Serbia dërgon këngëtaren kosovare në Eurovision

Serbia ka përcaktuar emrin e këngëtarit që do të përfaqësojë shtetin në kompeticionin europian të këngës.

Me të përfunduar festivali “Beovizija 2019″” është bërë i ditur dhe emri i fitueses. Ajo është Nevena Bozoviç.

Ajo do të konkurojë më këngën ‘Kruna’ që në shqip do të thotë ‘Kurora’.

Ajo që është e veçantë është fakti se Nevena është kosovare dhe këtë gjë nuk denjon ta tregojë dhe në rrjetet sociale.

Më poshtë keni dhe performancën e saj:

https://www.youtube.com/watch?v=lte7slO7V90

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje