I dënuar për trafik femrash, 39-vjeçari ekstradohet nga Holanda në Tiranë

Një 39-vjeçar nga Lezha është ekstraduar nga Interpol Tirana pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Mësohet se ai ishte i dënuar me 15 vite burg për veprën penale “Trafikimi i femrave, kryer në bashkëpunim”.

”Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Holanda, i shtetasit Gj. M, 39 vjeç, banues në Lezhë.

Ky shtetas u ekstradua nga Holanda drejt vendit tonë pasi, Gjykata për Krimet e Rënda Tiranë e ka dënuar me 15 vite burg për veprën penale “Trafikimi i femrave, kryer në bashkëpunim”, sqaron policia.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje