FOTO/’Populli ja ka prerë biletën Ramës për në të ….’ja sloganet e protestuesve

Ndaje

Numri i protestuesve rritet, ndërsa mësohet se janë nisur dhe protestues nga Elbasani.

Burimet bëjnë me dije se 7500 protestues janë nisur nga Elbasani për protestën kombëtare të Tiranës.

Qytetarët janë përfshirë në konkurrencë si ta shprehin më mirë faktin se për Edi Ramën s’ka më shpëtim, ai duhet të dorëzohet e më pas të përpiqet t’i shpëtojë drejtësisë.

Edhe nga qyteti i Durrësit dhe gjithë rrethi janë nisur qindra protestues. Durresi proteston kunder blerjes se zgjedhjeve nga Rama-Dako-krimi. Përgjimet per blerjen e zgjedhjeve nga grupi kriminal i Avdylajve me kryebashkiakun e Durresit i publikoi Zeri i Amerikes, nje fakt qe durrsakët e evidentojnë dhe ne parrullat e tyre.

Ndërkohë shkodranët kanë një mesazh: Edi Rama ke marre fund!
Shkodra eshte nje nga qarqet nga po vijne me shume protestues dhe këtë shkodranët e shfaqin edhe në parullat e tyre kundër Edi Ramës.

 

DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje