Bardhi “ia përplas” në fytyrë Spiropalit: Rama, njeri ordiner, fytyrë nxirë nga skandalet

Ndaje

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi, deklaroi në emisionin “Open” në TCH, se “bojatisja” e Edi Ramës është vetëm fillimi i reagimit të shqiptarëve ndaj tij.

Duke debatuar me ministren Elisa Spiropali, Bardhi deklaroi se “zotëria me fytyrë të nxirë nga boja dhe nga skandalet, është një dhunues i vazhdueshëm i opozitës, është ai që ka urdhëruar kriminelët për të dhunuar me grushta një deputet të opozitës. Kjo është dhunë.”.

“Rama është një hajdut i kapur në flagrancë.

Nëse ke zgjidhje të lira e të ndershme, ka përparim, shembulli i Maqedonisë.

Zotëria me fytyrë të nxirë nga boja dhe nga skandalet, është një dhunues i vazhdueshëm i opozitës, është ai që ka urdhëruar kriminelët për të dhunuar me grushta një deputet të opozitës. Kjo është dhunë.

Është një njeri që ka përdorur fjalët më banale, dhe Kuvendi nuk ka marrë asnjë masë.

Ajo nuk ishte e organizuar por një reagim i një personi të ndjerë të dhunuar dhe të ofenduar.

Ky është vetëm fillimi dhe shqiptarët do ti kthejnë përgjigje atij duke filluar nga 16 shkurti.” , tha Bardhi.  

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje