Aksidentohet bashkëshorti i Mbretëreshë Elizabetës, 97-vjeçari i jepte vetë makinës

Ndaje

Bashkëshorti i Mbretëreshë Elizabetës, Prince Philip u përfshi në një aksident rrugor, teksa po i jepte makinës në qytet.

Princi Philip, 97 vjeç, u dërgua në Spitalin e Mbretëreshës Elizabeth pranë Mbretit Lynn të premten, ditën pasi makina e tij u përmbys bashkë me një makinë tjetër.

Ai ishte parë nga një mjek në Sandringham menjëherë pas aksidentit dhe deklaroi se nuk kishte lëndime, por duke pasur parasysh moshën e tij të vjetër, u vendos që ta dërgonin për një kontroll.

Buckingham Police lëshoi ​​një deklaratë duke thënë: “Në këshillën e mjekut, Duka i Edinburgut vizitoi këtë mëngjes Spitalin e Mbretëreshës Elizabeth në King Lynn, për një kontroll paraprak. Kjo konfirmoi se Lartësia e Tij Mbretërore nuk kishte asnjë dëmtim. Duka është kthyer në Sandringham. “

Policia ende po heton aksidentin, i cili ndodhi kur Princi Filip po tërhiqej nga një rrugë anësore në A149.

Ajo çka është për të theksuar, është fakti se çfarë kërkonte me makinë vetëm princi 97 vjeçar, ku ka shoferë të cilët mund t’i shërbejnë atij.

Philip nuk ishte parë të dilte në publik deri pas aksidentit.

DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje