Ministrja e re e Kulturës, flasin artistët: Nga shiu në breshër, ja pasioni i saj i vetëm

Ndaje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar pas vendimit për shkarkimin e Mirela Kumbaros dhe emërimin e Elva Margaritit.

Në një postim në rrjetet sociale, aleanca thotë se emërimi i saj është si të kalosh nga shiu në breshër, kjo sepse Margaritoi njihet si figurë publike që është pro shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

REAGIMI 

Nga shiu në breshër!

Anonimja që sapo u emërua nga Kryediktatori si Ministrja e re e Kulturës ka vetëm një kontribut të njohur publik, të paktën deri më tani: zellin dhe pasionin për prishjen e godinës së Teatrit Kombët me qëllim grabitjen e truallit.

Je pse nuk duhet të ndalemi deri sa të zëvendësojmë burimin e të gjitha të këqiave në këtë vend, vetë Edi Ramën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje