Skandali tek Unazë e Re, Vasili ironizon ARRSH: Hajduti thotë ‘kapeni hajdutin’

Ndaje

Pas kallëzimit që Autoriteti Rrugor Shqiptar i bëri kompanisë DH Albania, lidhur me skandalin ku u përfshi duke përfituar tenderin prej 18 mln euro për Unazën, vjen një reagim nga LSI.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka ironizuar vendimin e ARRSH, ndërsa shkruan; “Hajduti ARRSH thotë kapeni hajdutin D H Albania”. Sipas Vasilit ARRSH bëri një tender korruptiv, ndërsa më pas paditi kompaninë për falsifikim.

REAGIMI I VASILIT
Hajduti ARRSH thote kapeni hajdutin D H Albania.

E padegjuar!!!
Autoriteti Rrugor Shqiptar, qe beri nje tender te korruptuar dhe te manipuluar me nje konkurent me oferte zero leke,po padit D H Albania per fallsifikim dokumentash.

Kjo pacipesi po ndodh sepse prokuroria eshte bere njesh me korrupsionin dhe per kete arsye ARRSH po ben prokurorine ne vend,qe te jete ajo vete nen hetim nga prokuroria. Reforma ne drejtesi eshte nje fiasko e vertete per sa kohe qe te korruptuarit e qeverise hetojne vetveten.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje