VIDEO/Pezullohen 21 patenta në kryeqytet, policia mesazh shoferëve

Policia rrugore e Tiranës ka vijuar me kontrolle gjatë natës. Në sitë ka qënë shoferët të cilët nuk respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

Kontrolle u kryen me Drager drejtuesve te automjeteve në çdo rrugë për të parandaluar aksidentet rrugore qe shkak kane drejtimin e mjetit nen efektin e alkoolit apo me keq akoma ne gjendje te dehur.

Ne Selite, policia  arrestoi një drejtuesi të mjetit , shtetasin D.A, 25 vjeç, pasi drejtonte mjetin ne gjendje te dehur ku testi i pare i doli 0.72 mg/l dhe testi i dyte 0.74 mg/l.

21 patenta te pezulluara per drejtim mjeti nen efektin e alkoolit. Në njoftimin e saj, policia shkruan se alkooli ne timon vret jeten.

Mesazhi i policisë: Perdor mjetet e transportit publik ne rast se je drejtues mjeti dhe ke konsumuar alkool.

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/255041638503544/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje