Murrizi: Terrori në Remas, 40 banorë të lagjes më pranga në duar në 4 të mëngjesit

Ndaje

Deputeti i PD-së, Myslim Murrizi ka komentuar sot ngjarjen e rëndë në një fhsat të Divjakës ku një i moshuar u qëllua me plumb nga policia ndërsa po flinte në shtëpinë e tij.

Image may contain: bedroom and indoor

Postimi i Murrizit:

Disa pyetje per keta bandite me uniforme, qe pasi e qellojne qytetarin brenda ne shtepi, kerkojne te mashtrojne per ngjarjen.

Se pari Plumbi ka goditur Haxhi Liken nga pas kokes dhe ka dale perpara.

Mjeket ligjore nen presionin e pushtetit qe komandon bandat me uniforme, po tenton te fallsifikoj provat, qe te fshehin te verteten e kesaj ngjarje kriminale

Si mundet qe nje qytetare paska kundershtuar policine, pa qene me fytyre nga dritarja por me kurriz nga dritarja, perderisa plumbi ka hyre nga pas kokes dhe ka dale nga para???

Kush jane personat e rrezikeshem qe kane qene te fshehur ne kete banese, apo ne lagjen e LIKEVE te fshatit Remas???

Meqenese lagja dhe banesa ka qene e rrethuar, atehere ku kane ikur ata te shume kerkuarit???

No automatic alt text available.

Kane shoqeruar ne polici dy djemte e Haxhi Likes qe eshte plagosur ne gjume, te cilet jane puntore tek nje fabrike polisteroli ne Kolonje.
Martin Liken rreth 45 vjeç dhe Arben Liken rreth 49 vjeç.

Po i pyes keta bandite me uniforme, se çfare krimi kane bere Arbeni dhe Martini???

Te thone policia qe a jane keta dy djemte e Haxhiut me preçedent penal ose persona me rekorde kriminale per policine e rrethit Lushnje???

No automatic alt text available.

E fundit pyetje eshte se: Pse eshte terrorizuar e gjithe lagja duke i nxjere familjaret me pranga ne duar pas murit rreth (40 qytetare) , dhe pastaj jane larguar duke shoqeruar per presion vetem dy djemte e Haxhiut??

Ky eshte nje turp i policise se inkriminuar dhe qe terrorizon qytetare

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje