Tag: divjake

FOTO/Basha ndalon në Divjakë: Numri i pushuesve zero, operatorët paralajmërojnë mbyllje...

Kryedemokrati Basha ndaloi në Divjakë ku takoi sipërmarrës dhe operatorë turistikë, që sipas Bashes, po mendojnë seriozisht mbylljen e aktivitetit të tyre. Në çdo resort...

VIDEO/Basha tregon si ‘na i hodhi kryeministri’: Inaguroi të njëjtën fermë...

Teksa zhvillimet politike jane ne nje moment te nxehte, me diskutimet qe vazhdojne per reformen zgjedhore, kreu i opozites nga ana tjeter nuk i...

Arrestohet 66-vjeçari, kishte ndërtuar mur betoni në plazh

Policia e Shtetit vijon operacionin kundër krimeve mjedisore, zaptimit të pronës publike në plazhe, ndotjes së mjedisit dhe ndërtimeve pa leje. Kontrolle të shtuara ka...

“Kemi falimentuar”, Fermerët e Divjakës i ankohen Bashës, kreu i PD:...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua në Divjakë dhe Karbunarë me fermerët e zonës, të cilët treguan të revoltuar për braktisjen e plotë...

Basha vijon takimet: Produktet e fermerëve në Divjakë po groposen, Ramavirusi...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar këtë të shtunë në Divjakë dhe Karbunarë, ku ka zhvilluar takime me banorët dhe fermerët, me...

Kapen me drogë në një lokal në Divjakë, mes katër të...

Katër persona, mes tyre një punonjës policie, janë arrestuar në një lokal në Divjakë pasi u kapën me një sasi kokainë dhe 3 armë...

EMRI/Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika bashkëpunëtori i pilotit...

Është ekstraduar nga Belgjika Kristjan Demçe, në lidhje me avionin që më 10 prill të 2014 u rrëzua në plazhin e Divjakës me 300...

Të shpallur në kërkim për ‘dhunë në familje’ dhe ‘mashtrim’, arrestohen...

Policia e Divjakës ka arrestuar 2 persona të shpallur në kërkim, një për "Mashtrim" dhe një për "Dhunë në familje". Blutë bëjnë me dije se...

FOTO/ Aksident në Divjakë, ja ku përfundojnë makinat

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Divjakë-Babunjë, pranë vendi të quajtur ‘Klubi Shoferit’. Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe kanë përfunduar...

FOTO/”30 Qershori nul”, Basha nga Divjaka: Nuk ka drejtësi me...

Kreu i opozitës theksoi nga Divjaka se nga pikëpamja kushtetuese dhe ligjore, 30 qershori është një proces nul dhe kriminal. “Një proces që është nul...