‘Çfarë talljeje e pashoqe’,akademiku reagon për gjendjen e trenave dhe hekurudhave në Shqipëri

Aksidenti i fundit i ndodhur në Shqipëri ku treni përplasi një makinë me 6 anëtarë brenda, fatmirësisht pa viktima, ka sjellë dhe reagimin e akademikut Artan Fuga.

Ai ka shkruar në rrjetin e tij social në lidhje me gjendjen e hekurudhave.

Trenat po kalben duke ndejtur në vend, trenat nuk ecin, por kemi lokomotive me avull prej gjasme në Tiranë”,- shkruan Fuga.

Më tej, ai shkruan se si është e mundur që njoftohen për aksidente me trena, por në fakt trena në Shqipëri nuk ka.

Postimi i plotë 

Cfare na ka gjetur?

Ne kemi hekurudhe, por nuk kemi trena.

Nuk kemi trena, por kemi drejtori hekurudhash.

Trenat po kalben duke ndejt ne vend, trenat nuk ecin, por kemi lokomotive me avull prej gjasme ne Tirane.

Cfare talljeje e pashoqe!

Mire mo mire, te gjitha gelltiten, por si eshte e mundur qe trena nuk ka dhe perdite njoftohen te aksidentuar nga treni!!!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje