Tag: facebook

DETAJE/Sherr me grushte dhe dërrasa në Tiranë pasi motra bllokoi motrën...

Dy motra u rrahën keqazi me njëra tjetrën, pas një keqkuptimi të motrës së madhe që i shkroi më të voglës që mos ta...

Pas 10 vitesh, këngëtares shqiptare i vjedhin “Facebook-un”

Pre e hakerave ka rene dhe diva e muzikes shqiptare, Aurela Gaçe.  Gaçe ka njoftuar se i kanë vjedhur faqen e saj në “Facebook”. Lajmin...

Rama takim virtual me qytetarët: Do ju informoj për një nismë...

Qytetarët sot kane  mundesi te levizin nga mëngjesi deri në 17:30 duke marrë autorizim, kurse të punësuarit mund të lëvizin me makina vetëm gjatë...

Kompania gjermane me shqiptarë që fshin lajmet kundër Ramës dhe Velisë

Acromax Media raporton shkelje të pretenduara të të drejtave të autorit në platforma të tilla si Facebook dhe kështu bën që përmbajtja gazetareske të...

FOTO/Postime me përmbajtje pornografike në Facebook, reagon për herë të parë...

Klea Huta, moderatorja e njohur ka rene pre e hakimeve ne rrjetin e saj ne Facebook. Në profilin e saj në Facebook, janë postuar...

Mundësi për të gjithë qytetarët, Basha bashkëbisedim live në Facebook

Lulzim Basha, si asnjehere me pare, do te krijoje mundesi per te folur me te gjithe qytetaret shqiptare permes platformave te rrjeteve sociale. Vete, lideri...

Blerja e “like”, një tregti e rrezikshme

Disa klikime, 80 euro, kaq mjaftoi dhe Tanja Kühne kishte 500 “likes” më shumë në faqen e saj të Facebook-ut. Drejtoresha e një agjencie dizajni...

FOTO/”Mos harro llokumet”, Moderatorja e sportit deklaron publikisht se është në...

Edhe Hygerta Sako është ne nje marrëdhënie, dhe pse lajmi ka habitur jo pak ndjekësit e saj. Moderatorja e emisioneve sportive, deklaroi vetëm pak kohë...

Kujdes nga ofertat e autoveturave në Facebook këto ditë, si të...

Nëse ju del në faqen tuaj në Facebook një ofertë që ju josh deri në fitimin e një autoveture vetëm përmes shpërndarjes së kësaj...

Facebook nën hetim nga SHBA, ja cila është arsyeja

Facebook është nën hetime në Shtetet e Bashkuara për të përcaktuar nëse ky rrjet social “e ka mbytur konkurrencën dhe i ka vënë përdoruesit...