LAJM I FUNDIT/Zjarr në Shkodër, përfshihen nga flakët disa banesa

Ndaje
foto ilustruese

Një zjarr i madh ka rënë në Shkodër. Nga informacionet e para, mësohet se zjarri ka rënë në disa banesa në kodrat e fshatit Bërdicë.

Zjarrëfikësit janë nisur drejt vatrës së zjarrit. Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit. Ndërkohë që rrezikohen banesat e tjera.

Dyshohet se zjarri mund të ketë rënë si pasojë e temperaturave të larta. Shqipëria është e rrezikuar nga zjarret në disa zona për shkak të temperaturave të larta gjatë këtij muaji, sidomos në zonat e Korçës, Gjirokastrës, Shkodrës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje