Pritet vetëm zyrtarizimi, Shaqiri drejt gjigandit të Premier Ligës

Ndaje

Interesi i Liverpoolit për yllin kosovar të Stoke City, Xherdan Shaqirin vazhdon të jetë aktiv. Jurgen Kloop i pëlqen shumë karakteristikat e mesfushorit dhe shumë shpejt pritet të bëj një ofertë konkrete, ofertë që sipas “Liverpool Echo” nuk është hipotekuar akoma në zyrat e skuadrës së Stoke.

Me Stoke City, Shaqiri ka një klauzolë prej 13.5 milionë funtesh shifër kjo e përballueshme për një skuadër si “The Reds”.

Shaqiri ishte pjesë e Zvicrës në Kupën e Botës, Rusi 2018, ku ishte autor i një goli. Eliminimi nga ky turne, pritet ta fokusoj tërësisht yllin kosovar që nuk pritet t’i bëj rezistencë ofertave, pasi nuk dëshiron të aktivizohet në kategorinë e dytë anlgeze me Stoke City, me këta të fundit që janë pjesë e Championship duke nisur nga sezoni i ardhshëm.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje