Tag: transferim

GREQI/Situatë e pazakontë me refugjatët , nis largimi nga Lesbos

Transferohen 1500 refugjatë nga ishulli Lesbos në zonat veriore të Greqisë. Operacioni që konsiderohet mjaft delikat e i komplikuar nga ministri i Mbrojtjes së...

FOTO/ E bujshme, Real Madrid arrin akordin me talentin shqiptar

Shumat që derdhen në merkato janë një tmerr i vërtetë. Të shpenzosh 100 milionë euro për një 34 vjeçar si Cristiano Ronaldo janë shumë,...

Barcelona, 110 milionë euro për yllin e Atletico Madrid

Barcelona kërkon që të përforcohet me mesfushorin e Atletico Madrid, Saul Niguez. Klubi katalanas, pasi ka blerë para disa javësh holandezin De Jong për 86...

Juventusi kryen blerjen e parë të vitit

Juventus duket se e ka gati transferimin e parë. Aaron Ramseyn pritet që ti bashkohet bardh e zinjve në përfundim të këtij sezoni. Edhe pse Arsenal...

Zyrtare/ Ish-mbrojtësi i Interit firmos me Barcelonën

Tashmë është zyrtare! Jeison Murillo është futbollisti më i ri i Barcelonës. Ish-mbrojtësi i Interit ka kaluar në formë huazimi te kampionët në fuqi të...

Zyrtare/ Eros Grezda nënshkruan me ekipin e ri, nën urdhërat e...

Ishte përfolur shumë për një kalim të tijin tek skuadra e Rangers por sot ka ardhur dhe zyrtarizimi. Futbollisti i kombëtares shqiptare, Eros Greza,...

Pique “lëshon shkëndijat”: Do të ishte bukur po të vinte Pogba

Mosmarrëveshjet me Jose Mourinhon kanë bërë që Paul Pogba t'i kërkoj agjentit të tij për të gjetur një skuadër të re dhe kohët e...

Barcelona nuk dorëzohet për Pogba, shumë afër transferimit

Ka fonde për ta transferuar francezin në rangun e tyre Barcelona do të bëj lëvizje përsëri për të nënshkruar me mesfushorin e Manchester United, Paul...

Nuk pritej nga Barcelona, “i dhuron” Evertonit dy super-futbollistë

Andre Gomes do të luajë tek Evertoni sezonin 2018-2019, pasi klubi i cili zotëron kartonin,  Barcelona e ka huazuar në hua të thjeshtë në...

Pothuajse zyrtare/ Barcelona transferon Vidal, zbulohen shifrat

Arturo Vidal tek Barcelona është bërë. Sipas 'Sport', kiliani ka shprehur dëshirën për tu larguar nga Bayern Munich dhe është gati të fillojë një...