Tag: shaqiri

VIDEO/Xherdan Shaqiri bën debutim ëndërrash me Liverpulin, shënon gol me rroveshate

Anësori kosovar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka bërë një debutim të ëndërruar për skuadrën e tij të re, Liverpoolin, duke shënuar një gol për...

Shaqiri takon tifozët dhe surprizohet nga flamuri shqiptar, sonte ndeshja e...

Xherdan Shaqiri ka kryer pushimet pas Kampionatit Botëror Rusia 2018. Ylli nga Kosova menjëherë iu ka bashkuar Liverpoolit në stërvitje e turneut në Shtetet...

Zyrtare/Xherdan Shaqiri së shpejti lojtar i Liverpool

Me Kupën e Botës në ditët e fundit të tij, Liverpooli ka dalë në tregun e transferimit duke hapur bisedime me Stoke, ekipin ku...

Pritet vetëm zyrtarizimi, Shaqiri drejt gjigandit të Premier Ligës

Interesi i Liverpoolit për yllin kosovar të Stoke City, Xherdan Shaqirin vazhdon të jetë aktiv. Jurgen Kloop i pëlqen shumë karakteristikat e mesfushorit dhe...

VIDEO/Fëmija nga Tepelena i sëmurë me kancer, përfiton ndihmë nga ‘shqiponja’...

Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, 25 mijë frangat që u mblodhën online nga shqiptarët për të paguar gjobën që ata morën nga FIFA pas...

Shqiptarët fond për gjobat e Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner, sa para...

Shqiptarët janë mobilizuar menjëherë pasi Komisioni Disiplinor i FIFA ka dhënë gjoba për tre lojtarët e Zvicrës të cilët festuan me shqiponjën pas shënimit të golave...

Vendimi i FIFA-s për Xhakën e Shaqirin, “tërbohet” Federata Serbe

Pas vendimit të qverisë së futbollit botërorë FIFA-s për të gjobitur federatën serbe dhe teknikun e Serbisë, Mlladen Krstajiç me 5.000 franga dhe i...

Xhaka-Shaqiri bënë shqiponjën me duar, vjen vendimi i FIFA-as

FIFA ka vendosur që të mos dënojë Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën për festimin e tyre duke bërë me duar shenjën e shqiponjës në...

FOTO/Cmenden serbët:”Shaqiri na provokoi para ndeshjes”

Medait Serbe kanë publikuar disa foto të Shaqirit ku tek këpucët e tij ai ka flamurin e Zvicrës dhe të Kosovës. Blic e ka quajtur...