EMRI/ Fier, arrestohet 51-vjeçarja mashtruese, i mori 7500 euro një personi

Një 51-vjeçare në Fier është arrestuar nën akuzën e mashtrimit.  Liljana Llapashticën, banuese në Radostinë-Vadhizë, ka qenë dënuar edhe më parë për “Mashtrim”.

Ndalimi i saj u bë pasi Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier në datë 08. 06. 2018 ka nxjerrë Urdhër për ndalimin e saj, sepse në datë 30. 04. 2018 i ka marrë me anë të mashtrimit 7500 euro shtetasit A. I., 44 vjeç, banues në Patos.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Mashtrimi” parashikuar nga Neni 143/2 i Kodit Penal.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje