Zbulohet arsyeja e vertetë e largimit të Zinedine Zidane nga Real Madrid

Ndaje

Pak ditë më parë, Zinedine Zidane befasoi të gjithë opinionin sportiv pasi në mënyrë të çuditshme vendosi të jap dorëheqjen nga stoli i Realit të Madridit.

Ky lajm bëri që më media të ndryshme të ngriheshin hipoteza se kush e shtyu Zidane të bëj këtë zgjedhje.

Prestigjozja angleze “The Sun” e ka gjetur një argument. Sipas saj, kërkesat e Zidane kundrejt Florentino Perez për të firmosur me Eden Hazard dhe David de Gea, diçka që sipas të gjitha gjasave nuk do të realizohen kanë shtyrë Zidane për të dhënë dorëheqjen.

Mbetet të shikohet se kush do të jetë trajneri i ri i Zinedine Zidane në stolin e Realit të Madridit, me Mauricio Pochettino që është emri më i lakuar në ambjentin madrilen./O_N

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje