Tag: real madrid

Bota e sportit në zi, vdes ish-portieri i Realit të Madridit

Bota e sportit ka marrë një lajm të hidhur ditën e sotme, pasi ish-portieri i Realit të Madridit, Andres Avelino Junquera ka ndërruar jetë....

Real Madrid shenjëstron yllin e Liverpul

Real Madridi ka pasur një sezon të vështirë deri më sot. Gjiganti spanjoll është në kërkim të lojtarëve të rinj dhe vera duket të jetë...

FOTO/ E bujshme, Real Madrid arrin akordin me talentin shqiptar

Shumat që derdhen në merkato janë një tmerr i vërtetë. Të shpenzosh 100 milionë euro për një 34 vjeçar si Cristiano Ronaldo janë shumë,...

Paraqitja e dobët në tre kompeticione, Reali rikthen Zinedine Zidane

Pas rezultateve zhgenjyese te Real Madridit ne tre kompeticionet kryesore si La Liga, Champion League dhe Kupa e Mbretit, ekipi spanjoll ka vendosur "te...

Humbja turpëruese e Realit, ja si e komentojnë protagonistët

Reali i Madridit u largua nga froni i tyre si kampion Europe pas 1000 ditësh, në mënyrën më të keqe të mundshme. Ajax fitoi...

Ajaxi i jep “leksion” Real Madridit në Santiago Bernabeu, “mbretërit” pranë...

Ajaxi e ka dyfishuar rezultatin kundër Real Madridit në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, e cila po zhvillohet...

Real Madrid i alarmuar para ndeshjes ndaj Ajaxit në Santiago Bernabeu

Real Madrid ka pësuar tri humbje radhazi para tifozëve në “Santiago Bernabeu”, duke vendosur kështu një prej ecurive më negative në histori të klubit...

VIDEO/ ​Pas El Clasicos, tifozët e Real Madridit i sulmojnë dy...

Pas përfundimit të El Clasicos, tifozët e Real Madridit ishin tejet të zhgënjyer me klubin e tyre dhe këtë e shprehën edhe duke u...

Real Madrid – Barcelona, ja si rreshtohen skuadrat para finales

Mbrëmja e sotme do të jetë me të vërtetë spektakolare, me Realin e Madridit dhe Barcelonën që do të luajnë aktin e dytë gjysëmfinal...

Publikohen formacionet zyrtare të “El Classicos”, Valverde merr vendimin për Messin

Janë publikuar formacionet zyrtare të "El Classicos" së parë të vitit 2019. Në "Camp Nou" Barcelona pret Realin e Madridit në takimin e parë gjysëmfinal...