DEBATET & VIDEO/ Plagosja e kryeredaktorit të RD, Fidel Yllit “i ka mbetur sahati” te “fajin e ka Saliu”

Kryeredaktori i Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmi ka raportuar sot para komisionit të Medias përplasjen me policinë në protestën e opozitës, ku ai mbeti edhe i plagosur.

Ai shpjegoi edhe acarimin me drejtorin e Policisë, Ardi Veliu gjatë vizitës në spital.

Por gjate disktutimit ne Komision, deputetja e Partise Socialiste Adelina Rista nxorri fotot e 4 vrasjeve te 21 Janarit 2011.

Sipas saj ne kete proteste nuk ndodhi ajo qe ndodhi 7 vjet me pare.

DEBATI

Drejtpërdrejt nga Komisioni i Medias.

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur lundi 4 juin 2018

Fidel Ylli: Berisha shpalli pucistë katër gazetarë dhe i thirri në komision dhe hyri në lokal dhe i nxori me dhunë.

Albana Vokshi: Ore po turp i madh, ai është me kokën e çarë ju vazhdoni akoma fajin e ka Saliu? Ca po thua, i ra gurit me kokë?

Fidel Ylli: kjo është dhuna që i bëni ju si opozita maxhorancës në komision, unë ju dëgjova me vëmendje, i uroj shërbim të shpejtë gazetarit, kam pasur lokal që quhej bar West që rrinin gazetarët dhe i respektoj maksimalisht ata. Nuk kujtoj Saliun e parë apo të dytë, por kur qeveria e tyre i thërriti gazetërt pucistë, gazetari në fjalë urdhëroni te RD cfarë shkruan. Ky gazetar, shikojeni, dështojnë puçistët. Nuk ma mbyllni dot gojën mua, gazetari juaj nuk është gazetar

Luciano Boci: A është për ty ajo?

Fidel Ylli: Mbylle gojën e rri urtë se me mua e ke të humbur.

Albana Vokshi: shumë mirë bëre, bravo, trego protestën e fundit dhe dhunën.

Fidel Ylli: Urdhëroni shkrimin këtu, ja ku i keni shkrimet.

Albana Vokshi: Bini me këmëbt tuaja, kush ta ka dhënë këtë është për Edi Ramën? Mos bërtisni ju mo, kujt i bëni arrogantin këtu, ca jeni ju, ofendime ky? Çfarë thoni mo, o Fadil kujt po i bërtisni ju, ca kujton?

Fidel Ylli: Katër të vrarë në bulevard. Ju jeni vrases.

Luciano Boci e nderpret.

Albana Vokshi: Ul zërin, kë shantazhoni.

Fidel Ylli: Ca i bëra, foli 40 minuta. Mos më ndërprit halabak.

Luçiano Boçi: Ik mor legen.

Albana Vokshi: Do flasësh apo të heq fjalën?

Fidel Ylli: Kujt ia heq, as ma heq fjalën ti.

Albana Vokshi: Fol për dhunën aty, a do flasësh apo jo?

Fidel Ylli: Po nuk më le të flasë, sepse ju djeg.

Albana Vokshi: Kujt i djeg, po ju shket pushteti nga këmbët, nuk na thoni dot ju neve vrasës, merr vesh, i ke vrarë ti bashkë me ata që ke mashtruar, nuk ju vjen rëndë.

Fidel Ylli: po s’ma heq fjalën ti, duhet të dish një gjë që fjalët më të pista të miat janë më fal dhe të lutem, po të më thotë mua kolegu jot halabak, as ke shans të me heqësh fjalën ti.

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje