Skrapar, rrëzohet furgoni me nxënës, 6 plagosur

Ndaje
Foto Ilustruese

Një aksident  i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Skrapar. Një mikrobus ka dalë nga rruga në fshatin Vërzhezhë, ndërsa udhëtonte drejt Çorovodës. Sipas njoftimeve paraprake mësohet ka 6 nxënës shkolle të plagosur të cilët po dërgohen në spital. Në spital kanë mbërritur dy të plagosur ndërkohë që dy të tjerë janë rrugës. Thuhet se janë 6 të plagosur.

Mikrobusi ka qenë duke transportuar disa nxënës shkolle në këtë zonë. Dyshohet se mjeti ka rrëshqitur në rrugë dhe ka rënë duke sjellë edhe aksidentin fatal.

Pritet që helikopteri të shkojë nga Tiranë për ti çuar në spitalin e Tiranës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje