Saimir Tahiri dhe Nezar Seitaj tjetër verifikim, ja prej kujt

0Shares
0

Një komision hetimor do të ngrihet nga Kuvendi i Shqipërisë lidhur me Saimir Tahirin, ish-ministrin e Brendshëm, i cili akuzohet për lidhje me grupin e Habiljave në trafikun e drogës.

Burime nga Partia Demokratike thanë se komisoni do të ketë si objekt pune, verifikimin e akteve të Kuvendit për rastin “Tahiri” dhe sesi u pengua arrestimi i tij.

Po ashtu, do të shqyrtohet procedurat që çuan në ekstradimin e Nezar Seitit në Itali, financierit të grupit të Habilajve, të të vetmit të arrestuar dhe nën hetim në Shqipëri për trafikun e drogës.

Nezar Seitaj

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje