Edi Paloka, apel publik Arta Markut për 2 emra ministrash

Ndaje

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka i ka bërë një pael publikit prokurorisë të sqarojë opinionin në lidhje me një hetim një bande kriminale përgjatë të cilit kanë dalë edhe 2 emra ministrash. Bëhet fjalë për ministrat më të rëndësishëm të qeverisë.

Deklarata e Palokës:

Ne media , ditet e fundit jane ngritur akuza publike se prokuroria zotron pergjime te dy ministrave Ahmetaj dhe Gjiknuri ne komunikime me personazhe te cilat i implikojne keta dy ministra ne afera kriminale dhe korruptive, lidhur me ceshtjen e incenerahtoreve. Biseda ku flitet per shuma te medha parashe dhe zgjedhjet parlamentare
Pas Sajmir Tahirit , keta dy ministra, njihen si dora e Rames ne aferat e tij me te zeza. Jo me kot per keta te dy u krijuan dhe dy superministrite te cilat praktikisht permbledhin shumicen absolute te fondeve te gjithe qeverise.
Informacione mbi ekzistencen e pergjimeve te ketyre ministrave vijne dhe nga burime te tjera.
Prokuroria duhet patjeter te reagoje e te prononcohet ne se jane apo jo te verteta cfare ngrihet nga mediat dhe pse nuk veprohet.
Cfare pritet qe Rama te sanksionoje me ligj paprekshmerine e ministrave te tij duke legjitimuar rastin Tahiri …???

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje