Tag: Ahmetaj

Cilat janë 4 vendimet për Rindërtimin, Ahmetaj: Nis programi i granteve...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka bërë me dije se qeveria ka marrë 4 vendime për Rindërtimin. Ahmetaj njoftoi se që nga dita e premte...

Tabaku rreshton argumentat për qeverinë: Ja raporti i FMN për ndihmën...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku në një postim në facebook deklaron se këtë vit oligarkët do të marrin nga taksat e shqiptarëve 26...

Fevziu ka në studio Ahmetajn, Berisha i thotë dezinfekto studion

Ish Kryeministri Berisha nuk e ka duruar faktin që ishte në të njëtin panel edhe pse online me ministrin e Fatkeqësive, Arben Ahmetaj. “Më lejo...

DENONCIMI/”Turp! Miliona lekë për një portal për të reklamuar procesin e...

Kreu i Forumit rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar me një shenim në faqen e tij në fecebok ku ka quajtur skandal...

Arben Ahmetaj betohet te Presidenti si ministër i ri, Meta i...

E vetmja pikë ku Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama nuk e kundërshtuan njeri-tjetrin ishte miratimi per krijimin e nje ministrie te re...

Mazhoranca rrëzon dekretin për buxhetin, Ahmetaj: Meta të ndërhyjë për dialog

Komisioni i Ekonomisë ka vendosur të rrëzojë po dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili pak ditë më parë ktheu sërish në Kuvend buxhetin...

‘Sherr’ mes socialistëve, Braçe i kthehet kundër Ahmetajt për tatimin e...

Pak përpara nisjes së seancës plenare, ka patur një debat mes socialistëve, konkretisht mes Erion Braçes dhe Arben Ahmetaj. Shkak i këtij 'sherri' është bërë tatimi...

DENONCIMI/Ahmetaj dhe Rama po vjedhin shqiptarët me kompaninë fantazmë

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar një rast ku përfshihet  kryeministri Rama dhe ministri i Financave, Arben Ahmetaj. Në...

Interpelanca, Braçe kërkon kontroll për FSHF: Ata që administrojnë miliona lekë...

Seanca parlamentare e kësaj të enjte vazhdon pa opozitën, e cila ka bojkotuar këtë seancë. Seancën e shkuar, deputeti socialist Erion Braçe kërkoi interpelancë me...

Rebelimi i Braçes në Kuvend, kërkon Ahmetajn në interpelancë: Po tallet...

Teksa opozita sërish nuk u paraqit në seancën e sotme parlamentare, duke njoftuar më herët se do të depozitojë orën 11 në Prokurori një...