Lotaria Amerikane, Presidenti Donald Trump ka një vendim përfundimtar

Ndaje

Presidenti i SHBA-se, Donald Trump nuk ka më asnjë dileme lidhur me ardhmërinë e Lotarisë Amerikane, si mundësi që u lejon mijëra njerëzve një jetë në Amerikë.

Përmes një postimi në faqen e tij në Twitter, Presidenti Donald Trump, teksa i është rikthyer sërish qëndrimit të tij kundër lotarive, ka shkruar se nuk do wte ketë më të tilla.

“Si president, dua që njerëzit të cilët vijnë në vendin tonë të na ndihmojnë të bëhemi të fuqishëm e të mëdhenj dhe të vijnë përmes një sistemi të bazuar mbi meritën. Jo me Lotari, Amerika e para”, ka shkruar ai në një postim në Twitter.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje