PËRMBYTJET/ Gjirokastër, lumi Drino behet “zot” i rrugës nacionale

Ndaje

Reshjet kanë vijuar gjatë gjithë natës dhe problemet e para raportohen nga qarku i Gjirokastrës.
Rruga Gjirokastër – Lugina e Çajupit ka shembje në të gjithë gjatësinë dhe konsiderohet e rrezikshme për shkak të stuhisë.
Po ashtu në këtë qark, reshjet filluan të bllokojnë akset rurale drejt Lunxherisë, Picarit, Zhulatit dhe Fushëbardhës në Gjirokastër. Ndërsa rruga nacionale pranë shtratit të Drinos e kalueshme vetëm për mjete të larta.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje