Basha: Rama të njëjtin përshesh kur s’ka argumente, nuk paskan qenë 400 milionë, por 350 milionë euro

Ndaje

Kreu i PD ka replikuar sërish sot në seancën plenare të Kuvendit, duke thënë se Rama bën batuta kur nuk ka argumente.
“Dëgjoni të njëjtën përshesh kur s’ka argumente. Nuk paskan qenë 400 milionë, por 350 milionë euro. Shpëtoi tani. Duro, duro mos u ngjir. (i drejtohet Ramës) Përsheshi i batutave tregon se lodra në dorën e Edi Ramës nuk është lodër, por Shqipëria. Shqipëria nuk mund të jetë lodra e tij. I bëj thirrje çdo shqiptari të mos jetë indiferent dhe të reagojë. Buxheti nuk është një sënduk, por para nga xhepat tuaj. Janë 350 mijë euro te një pronar i 3 inceneratorëve”, tha Basha.
Ky reagimi i Bashës erdhi pasi kryeministri Edi Rama i ka bëri një sfidë kryetarit të PD-së Lulzim Basha sa i takon akuzave për projektin me impiantin e mbetjeve.
Rama tha se ishte i gatshëm të jepte dorëheqjen nga posti nëse vërtetohej ky fakt.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje