VIDEO/ Fier, 600 punonjës të By Pass në protestë: Duam paratë tona

Ndaje

Mbi 600 punonjës të firmave nënkontraktore të kompanisë italiane ‘Serenisima’ kanë dalë ditën e sotme në protestë, në qytetin e Fierit. Punonjësit kanë nisur protestat, pasi kanë kryer punimet e By-Pass-it Fier dhe nuk kanë marrë lekët sipas kontratës.
Janë gjithsej 41 firma kontraktuese, punonjësit e të cilave pretendojnë se nuk janë paguar siç duhet. Ata kanë kërcënuar me përshkallëzim të protestave, deri në bllokimin e rrugës nacionale, nëse nuk paguhen për punën e kryer.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje