I zë poshtë lisi 200 vjeçar, raportohen të vdekur, mes tyre dhe fëmijë

Një pemë ka vrarë të paktën 11 persona dhe ka plagosur dhjetëra të tjerë në një ceremoni fetare në ishullin portugez të Madeira.
Një video tregon pemën që rrëzohet në një shesh të mbushur me njerëz në një periferi të qytetit kryesor, Funchal, duke shpërndarë njerëz që ishin jashtë duke shijuar festimet fetare në dritën e diellit.
Dy fëmijë janë në mesin e të vdekurve, raporton media portugeze RTP.
Raportet tregojnë se pema që ra ishte një lis rreth 200 vjeç.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje