Tag: portugali

VIDEO/Spektakël nga Ronaldo, tripleta e tij garanton fitoren e ekipit

Nuk është më e jashtëzakonshme të dëgjosh se Kristiano Ronaldo dhuron spektakël. Tripleta e tij fantastike i solli fitoren Portugalisë, e cila  ka mposhtur...

VIDEO/ Rituali që po habit botën, njerëzit futen në arkivol të...

Një fshat i vogël spanjoll i njohur si Santa Marta de Ribarteme pranë kufirit me Portugalinë organizoi të dielën një ritual të çuditshëm. Rituali vjetor...

Kupa e Botës/ 20 qershor, 3 ekipet që zbresin në fushën...

Sot do të luhen 3 ndeshje, të cilat do të jenë dhe vendimtare për skuadrat e ditës së shtatë të botërorit. Spanjë, Portugali dhe...

Spanja dhe Portugalia në kërkim të 2 vajzave shqiptare dhe një...

Gjykata e Tiranës i ka dhënë dritë jeshile dy letërporosive të percjella nga autoritetet spanjolle dhe portugeze të drejtësisë. Ato kërkojnë hetime në Shqipëri...

I zë poshtë lisi 200 vjeçar, raportohen të vdekur, mes tyre...

Një pemë ka vrarë të paktën 11 persona dhe ka plagosur dhjetëra të tjerë në një ceremoni fetare në ishullin portugez të Madeira. Një video...

Portugali, zjarret pushtojnë pyjet, 39 viktima

Një zjarr masiv ka marrë 39 jetë njerëzish. Ngjarja e rëndë ndodhi në pyjet e Coimbras në juglindje të Portugalisë. Sipas mediave lokale të paktën...