Kosovë, ndërpritet sërish seanca e Kuvendit, a do të zgjidhet kryetari i ri

Kuvendi i Kosovës vazhdoi sot seancën konstituive për zgjidhen e organeve drejtues të Kuvendit, kryetarin dhe nënkryetarët, por mungesa e deputetëve të PAN-it ka bërë që seanca të ndërpritet sërish, pasi në sallë janë vetëm 53 deputetë dhe s’ka kuorum të nevojshëm.
Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci deklaroi se pa praninë e Koalicionit PAN s’ka seancë”.
Sakaq, mësohet se kryesia e PDK-së raportohet se është në një mbledhje pikërisht nga koha kur deputetët e saj duhej të ishin në sallën e seancës së Kuvendit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje